Wycieczki do Nepalu

Zapraszam na mojego bloga, w którym będę opisywać swoje przygody w przepięknym Nepalu!

AnnapurnaAnnapurna

Annapurna jest jedną z najpiękniejszych gór w Himalajach. Oprócz szczytów jak K2 czy Nanga Parbat jest miejscem, w którym swój żywot zakończyło wiele podróżników. Jednak mimo to, nie jeden śmiałek chce spróbować swoich sił i ją zdobyć. Annapurna to wyjątkowe miejsce na trekking. Dzięki przepięknym widokom, jakie ją otaczają, jest najpiękniejszym miejscem do obcowania z naturą.

Annapurna to także zapierające dech w piersiach widoki na ośnieżone szczyty z gwałtownymi wysokościami to tylko jedna z niewielu kwestii, jakie można zobaczyć na trasie wokół niej. Ponadto bogata różnorodność roślinna i zwierzęca, jaka występuje w tym regionie, nie występuje w żadnym miejscu na ziemi.

Kiedy wybrać się do Nepalu?

  • Nepal latem

Pogoda latem w Nepalu jest bardzo zmienna. W jednym regionie może być wysoka temperatura, natomiast w innym może padać. Dlatego trekking w Himalaje może  Świetnym rozwiązaniem może okazać się trek w sierpniu ze względu na nieliczną ilość turystów. Ze względu na warunki pogodowe, polecam wybrać się latem do doliny mustang.

  • Nepalskie święta

Święta w Nepalu są obchodzone bardzo hucznie. Najczęściej jest to Nowy Rok w lutym, Święto kolorów w marcu czy majowe urodziny Buddy. Jesienią należy wziąć udział w największym hinduistycznym święcie-Daashain. Kolorowe świetą w Nepalu są jednym z nieodłącznych części tego państwa. Oprócz trekkingu zabawa gwarantowana!

Annapurna to wyjątkowe rozwiązanie dla każdego podróżnika. W Nepalu czas się zatrzymał!

Podróż wśród ośmiotysięczników

Przeżyj to razem ze mną!

Opowiem Ci o wszystkim, co powinieneś wiedzieć przed wyprawą do Nepalu. Podążymy szklakiem najwspanialszych trekkingów.