Wycieczki do Nepalu

Zapraszam na mojego bloga, w którym będę opisywać swoje przygody w przepięknym Nepalu!

Annapurna Circuit

Masyw Annapurny rozciąga się na wysokości ponad 8 tysięcy m n.p.m. Posiada również 13 szczytów na wysokości ponad 7 000 m oraz 16 kolejnych na wysokości 6 000 m. Ponadto to masyw ten ma 55 km długości, a od zachodu łączy go wąwóz Kali Gandaki, uchodzący za najgłębszy na świecie. Wąwóz te, oddziela również Annapurne od Dhaulagiri - siódmej co do wielkości góry na świecie.

Annapurna CircuitAnnapurna Circuit to długodystansowa trasa trekkingowa, która okrąża masyw Annapurny. W zależności od predyspozycji może trwać od 12 do 24 dni i długości nawet 230 km! Na tej trasie możesz również mieć wybór i objechać Sanktuarium Annapurny, jednak to wydłuży ilość Twoich dni spędzonych w Nepalu. Annapurna Circuit to podróż przez wysokie szlaki, które obejmują wspaniałe widoki na góry takie jak:

  • Annapurna I;Annapurna Circuit
  • Annapurna II;
  • Annapurna III;
  • Annapurna IV;
  • Machhapuchhre;
  • Dhaulagiri;

Annapurna Circuit to przepiękne nizinne wioski, dzikie góry i subtropikalne lasy i pola ryżowe. Ostrzegam, że to tylko część tego, co można zobaczyć na tym trekkingu. Lokalne herbaciarnie to coś, nie do opisania. Ponadto spotkasz tam wielu wędrowców.

Co jest niesamowitego w Annapurnie?

Niesamowity jest fakt, że podczas trekkingu wokół Annapurny ,choć idziesz tą samą trasą, która wracasz, widoki się nie powtarzają! Na szlaku Annapurny wiele wycieczek różni się od siebie, ze względu na fakt, że wiele osób decyduje się na objazdy czy skróty. U niektórych aklimatyzacja trwa dłużej.

 

 

Podróż wśród ośmiotysięczników

Przeżyj to razem ze mną!

Opowiem Ci o wszystkim, co powinieneś wiedzieć przed wyprawą do Nepalu. Podążymy szklakiem najwspanialszych trekkingów.