Wycieczki do Nepalu

Zapraszam na mojego bloga, w którym będę opisywać swoje przygody w przepięknym Nepalu!

Trekkingi w Himalaje

Trekkingi w Himalaje, są jednym z najlepszych sposób, na spędzenie wolnego czasu. Decydując się na nie, musicie wziąć pod uwagę fakt, że wiąże się to z dużymi przygotowaniami. Jeżeli każdego dnia, siedzisz przed biurkiem komputera, nie polecam tak od razu porwać się na trekkingi w Himalaje. Możecie sobie w ten sposób zrobić krzywdę bądź zaszkodzić zdrowiu, ale także wydać niepotrzebnie pieniądze za nieskończony trekking. Dlatego warto, choć parę razy skorzystać z okazji i udać się na wspinaczkę po górach, po polskich Tatrach. To dobry trening przed prawdziwym wyzwaniem, jakie was czeka w Nepalu!

Trekkingi w Himalaje są dość znane przez wielu podróżników, ze względu na fakt, że znajduje się w nich wiele ośmiotysięczników, które są na liście wielu zawodowych trekkerów.

Czy warto wynająć przewodnika w Nepalu?

Jeżeli jesteś zdecydowany na trekking, zdecyduj się również na przewodnika, tym bardziej jeżeli w góry wybierasz się pierwszy raz. Niektóre szlaki co prawda nie wymagają wynajęcia ani tragarza, ani przewodnika, jednak są pewne szlaki, które nie wpuszczają bez nepalskich przewodników. Ceny za wynajęcia przewodnika nie są duże, i wszystko zależy od trasy, jaką podejmiemy.

To wszystko zależy od was. Przewodnik pełni bardzo ważną rolę podczas trekkingów. Dlatego, jeżeli chcesz, aby Twój trek odbył się bezpiecznie, skorzystaj z jego pomocy. Trekkingi w Himalaje to świetny czas na sprawdzenie siebie oraz swojej aktywności fizycznej.

Podróż wśród ośmiotysięczników

Przeżyj to razem ze mną!

Opowiem Ci o wszystkim, co powinieneś wiedzieć przed wyprawą do Nepalu. Podążymy szklakiem najwspanialszych trekkingów.