Wycieczki do Nepalu

Zapraszam na mojego bloga, w którym będę opisywać swoje przygody w przepięknym Nepalu!

Wyprawy trekkingoweTrekkingi w Nepalu

Jaki trekking?

Wyprawy trekkingowe są idealnym rozwiązaniem dla każdego trekkera. Ich doskonały szlak prowadzi przez rozmaite nepalskie krajobrazy jak lodowce i ośnieżone szczyty. Każda trasa trekkingowe jest inna. Można ją dopasować do własnych preferencji, jednak najlepiej udać się w trekking z grupą osób. Jak wiemy, w grupie tkwi siła dlatego wyprawy trekkingowe przebiegną sprawniej jeżeli będziemy przebywać w gronie przyjaciół czy znajomych. Z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że nigdy nie porywałam się na wyprawy trekkingowe samotnie bądź wśród nieznajomych.

Wśród wielu ofert trekkingowych można wyróżnić te łatwiejsze jak i trudniejsze. Przedstawię wam kilka moich ulubionych propozycji.

  • Trekking w regionie EverestuWyprawy trekkingowe

Region Everestu odwiedzany jest najczęściej ze względu na wiele możliwości trekkingowych. Można wybrać się na Everest Base Camp Trek ale również Everest Panorama Trek. To trekkingi, z które utknęły mi w głowie ze względu na przepiękne panoramy lodowcowe. Trasa wiedzie przez najwyższe góry świata-Himalaje. Znajduje się tu cztery z ośmiotysięczników:

-Mount Everest-8848m;

-Lhotse-8516m;

-Makalu-8445m;

-Cho Oyu-8201m;

  • Trekking w regionie Annapurny

Trekking w regionie Annapurny jest dla mnie nie podważalnie najpiękniejszy. Dlatego poświęcę na niego więcej czasu w następnym wpisie tutaj.

 

 

Podróż wśród ośmiotysięczników

Przeżyj to razem ze mną!

Opowiem Ci o wszystkim, co powinieneś wiedzieć przed wyprawą do Nepalu. Podążymy szklakiem najwspanialszych trekkingów.