Wycieczki do Nepalu

Zapraszam na mojego bloga, w którym będę opisywać swoje przygody w przepięknym Nepalu!

Nepal wycieczkaKatmandu

Nepal wycieczka to nie tylko trekkingi. Państwo to ma do zaoferowania wiele szlaków turystycznych, z których powinni skorzystać wszyscy przybywający do tego miasta. Panorama przepięknych górskich obrazów to nie wszystko. Nepal wycieczka to także poznanie kultury, historii i tradycji. Decydując się na poznanie tych wszystkich elementów, musicie wiedzieć, że zmierzycie się z dużą różnorodnością. Nie ma określonej jednej kultury czy tradycji. Nepal wycieczka pokaże wam to wszystko w znakomity sposób.

Nepal posiada w swojej ofercie wiele pięknych miejsc. Możesz tu zwiedzić zarówno niezwykłą architekturę, jak i malowniczą naturę. W Nepalu czekają na Ciebie miasta i wyzwania podczas trekkingów. Ty wybierz, co odpowiada Ci najbardziej.

Jednak aby wszystkie je poznać, należy zacząć od stolicy czyli Katmandu.

Katmandu, nietypowa stolicaKatmandu Nepal

Katmandu to wyjątkowe miasto, które może pochwalić się doskonałymi widokami. Już lot samolotem, który trwa 13 godzin niekiedy 17, przyniesie wiele pozytywnych doznań. To właśnie z lotu ptaka można zobaczyć urzekające góry jak Mount Everest czy Annapurna. To niewiarygodna uczta dla naszego wzroku.

Wiele osób uważa, że Katmandu to miasto smogu. Z mojego doświadczenia jednak jestem w stanie stwierdzić, że Katmandu to miasto, w których zapach kadzideł unosi się w powietrzu od samego wjazdu do stolicy. Pomimo trzęsienia ziemi jakie miało miejsce w 2015 roku, skutki w niektórych dzielnicach nie są sprzątnięte do dziś. Chodź jestem w Katmandu przynajmniej raz w roku myślę, że nie zwiedziłam wszystkich miejsc i zakamarków.

Co zwiedzić w Katmandu?

  1. Plac Durbar Square
  2. Stupę Swayambhunath
  3. Świątynie Passupsinath
  4. Targ Asan
  5. Świątynie Winszu Muktinth

Wycieczki do Nepalu zawsze zostawią wiele wspomnieć, które będą w waszych głowach przez całe życie. Przybywając do Nepalu, musisz zobaczyć Katmandu dać się ponieść aurze tego miejsca.

Podróż wśród ośmiotysięczników

Przeżyj to razem ze mną!

Opowiem Ci o wszystkim, co powinieneś wiedzieć przed wyprawą do Nepalu. Podążymy szklakiem najwspanialszych trekkingów.