Wycieczki do Nepalu

Zapraszam na mojego bloga, w którym będę opisywać swoje przygody w przepięknym Nepalu!

Island Peak

Island Peak znana jest również pod nazwą Imja Tse. To doskonała wyprawa dla tych, którzy pragną spróbować klasycznego himalajskiego szczytu bez wyjazdu do Everest Base Camp Trek. Jeżeli nie miałeś wcześniej przyjemności brać udział w takiej wyprawie, nie musisz się martwić. Będzie czas na udzielenie instrukcji. Do tego szczytu podąża się szlakiem, który prowadzi do Everestu, przez wiele małych wiosek z przepięknymi buddyjskimi klasztorami i wyjątkowowymi widokami górskimi.

Im wyżej rzeki Dudh Kosi, tym widoki są coraz to bardziej spektakularne. Island Peak obejmuje wygodną wspinaczkę o intrygujący grzbiet skalny, po wspaniały lodowiec. Na samym szczycie masz szansę zobaczyć wspaniałe widoki na wiele himalajskich gigantów, w tym lodową ścianę Lhotse o Ama Dablam.

Island Peak

BezpieczeństwoIsland Peak

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to jest ono zapewnione podczas wyprawy. Ekipa, która czuwa nad przedsięwzięciem, to zespół składający się z międzynarodowych przewodników, którzy zapewnią wszystkie pewność wszystkich działań. Ponadto z ich pomocą, jesteśmy w stanie zminimalizować nasz wpływ na środowisko. Dzięki dobrze wyszkolonej kadrze dynamika zespołu jest coraz szybsza. Sprawdź więcej, co musisz wiedzieć zanim wybierzesz się na trekking w Himalajach.

Warto również wziąć pod uwagę, że wyprawy na Island Peak przeważnie wiodą do Everestu a co, za tym idzie, trekiem Everest Base Camp. Przez całą wyprawę tempo jest dobrze dopasowane do każdego z osobna. W każdej wyprawie jest przeznaczony czas to zapoznania się z miejscowymi wioskami i poznaniu nepalskiego życia.

Wspinaczka Island Peak rozpoczyna się we wczesnych, porannych godzinach więc totalnych ciemnościach!

 

Podróż wśród ośmiotysięczników

Przeżyj to razem ze mną!

Opowiem Ci o wszystkim, co powinieneś wiedzieć przed wyprawą do Nepalu. Podążymy szklakiem najwspanialszych trekkingów.